سازه lsf
اخبار
ژوئن 12, 2017
سازه های سبک
شناسنامه‌دار کردن باغات، راهکار شناسایی ساخت‌وسازهای غیرقانونی پایتخت
جولای 4, 2017
Show all

مقاوم سازی ساختمان خراسان شمالی‌ها

بازسازی خانه های قدیمی

مدیر کل بحران استانداری خراسان شمالی گفت: مردم این استان برای مقابله با حوادث طبیعی همچون سیل و زلزله به دنبال مقاوم سازی باشند چراکه فرار از آن ها چاره کار نیست.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ حسین عظیمی افزود: با توجه به اینکه در زلزله شدید دو هفته گذشته فقط سازه های منازل خشتی و گلی دچار آسیب شد و به سازه های منازلی که به صورت مقاوم ساخته شده بود خسارتی وارد نشد، بهترین راه مقابله با این حوادث، ایمن سازی و مقاوم سازی است.

وی ادامه داد: دریافت آموزش های لازم برای برخورد با این حوادث به هنگام بروز حادثه چه اقدامی را انجام دهیم به عنوان مثال در چه مکانی قرار گیریم و یا چه زمانی از محل حادثه واقع شده خارج شویم از دیگر اقداماتی است که باید به صورت جدی مورد توجه مردم این استان قرار گیرد.

عظیمی با اشاره به اینکه صبح امروز در یکی از روزنامه های استان خبری مبنی خارج شدن گاز در روستای چوپلی ساعاتی قبل از وقوع زلزله و یا پیش بینی زلزله شدیدتر در بجنورد منتشر شد، اظهار کرد: تمامی موارد کذب بوده و به هیچ عنوان صحت ندارد و تاکنون هیچ کسی نتوانسته وقوع زلزله را پیش بینی و پیش گویی کند.

وی خاطرنشان کرد: در خراسان شمالی به علت چرای بی رویه غیر مجاز دام و شخم و شیار غیر مجاز زمین و همچنین واقع شدن بر روی گسل، حوادثی همچون زلزله و سیل اتفاق می افتد و فقط نمی توان زمان و مکان آن را پیش بینی کرد بنابراین باید آمادگی برای مقابله با این حواث را در خود به وجود آورد و امر ایمن سازی را نیز انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *