ساختمان‌سازی رباتیک؛ تحولی نوین در صنعت معماری
سپتامبر 17, 2019
چند سناریو برای آینده بازار سرمایه
اکتبر 7, 2019
Show all

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین: نمایشگاه صنعت ساختمان مهر ماه امسال در قزوین برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری مهر، سید کاظم مجابی در نشست شورای هماهنگی نمایشگاه صنعت ساختمان که در محل سازمان نظام مهندی ساختمان برگزار شد اظهارداشت: نمایشگاه صنعت ساختمان با حضور شرکت‌های تولید کننده، انبوه سازان و فعالان این صنعت با رویکردهای فنی، ترویجی، آموزشی و جانبی توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در قزوین برگزار می شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در این نشست با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری گفت: این نام گذاری‌ها به منظور یادآوری و تعیین سیاست‌های راهبردی است که دستگاه‌های اجرایی متعهد شوند در آن حوزه فعالیت‌ها را بیشتر کرده و در آن محور حرکت کنند.

مجابی تصریح کرد: در حوزه صنعت ساختمان مدت زمان زیادی است که سازمان نظام مهندسی ساختمان براساس رسالت اصلی خود در زمینه خدمات فنی کار می‌کند هر چند اذعان داریم این خدمات جوابگوی نیازها و افزایش کیفیت صنعت ساختمان نیست و باید اقدامات بیشتری صورت گیرد تا به هدف برسیم.

وی اظهارداشت: توجه به کیفیت مصالح و استفاده از مصالح استاندارد یکی از ارکان اصلی صنعت ساختمان به شمار می رود که در این راستا بیش از ۱۰ سال است کمیته مصالح ساختمانی در سازمان نظام مهندسی قزوین راه اندازی شده تا مشکلات موجود و استانداردهای لازم در زمینه تولید مصالح ساختمانی را پیگیری کرده و سایر متولیان عرصه ساخت و ساز و بهره برداران را به رعایت این ضوابط ملزم کند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین بیان کرد: نمایشگاه‌های تخصصی ساختمان می‌توانند در ارایه محصولات با کیفیت و آگاهی بخشی به شهروندان برای بهره گیری از این محصولات موثر باشند که در این راستا سال‌های متوالی است نمایشگاه صنعت ساختمان در استان برگزار می‌شود، ولی از کیفیت خوبی برخوردار نیست لذا سال گذشته مصوب شد چون با تشکیل کمیسیون مطالبات محقق نشده بود به این نتیجه رسیدیم اگر نمایشگاه‌ها توسط افراد متخصص و توانمند برگزار و نظارت شوند به هدف می رسیم.

سازه lsf تولید مستقیم پناه گستران طاها

وی اظهارداشت: نباید اجازه دهیم با اعمال سلیقه‌های شخصی بدون تعهد نمایشگاه تخصصی ساختمان برگزار کنند، چراکه در نمایشگاه‌های گذشته شاهد بودیم، با عرضه مصالح نا مرغوب و غیر استاندارد کیفیت فنی نمایشگاه زیر سوال رفت.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان قزوین با اشاره به اهداف برگزاری نمایشگاه تخصصی ساختمان افزود: مهمترین هدف ما در برگزاری نمایشگاه ارائه خدمات فنی و مهندسی به فعالان صنایع ساختمان، بالابردن دانش فنی، ترویج فرهنگ رعایت مقررات ملی ساختمان و حفظ حقوق بهره برداران است.

وی افزود: تلاش می کنیم نمایشگاه از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا ازعرضه محصولات غیر استاندارد در بازار جلوگیری شود.

مجابی بیان کرد: در برگزاری نمایشگاه‌های فصلی و موضوعی ساختمان با رویکردهای مختلف می توانیم از همه افرادی که در عرصه صنعت ساختمان فعالیت دارند از جمله تصمیم گیران، فعالان HSE، تولیدکنندگان مصالح، ترویج کنندگان مباحث زیست محیطی برای مشارکت در این نمایشگاه استفاده کنیم.

وی اظهارداشت: استان قزوین در حوزه صنعت دارای شرکت‌های تولیدی توانمندی است که اگر میان تولیدکننده و مصرف کننده ارتباط تنگاتنگی باشد می توانیم از این ظرفیت استفاده کنیم که سازمان نظام مهندسی ساختمان در این زمینه می‌تواند نقش موثری ایفاء کند.

مجابی افزود: نمایشگاه صنعت ساختمان فرصتی برای برندسازی فعالان این صنعت لذا باید این نمایشگاه به لحاظ کیفی در سطح بالایی برگزار شود تا با استقبال خوب متقاضیان روبرو شود و امتیازی برای مشارکت کنندگان باشد.

وی افزود: اگر درست برنامه ریزی کنیم این نمایشگاه می‌تواند یک برند و الگو برای سایراستان‌ها شود به همین دلیل با فراخوان گسترده و توجه به محتوی و کیفیت کار باید زمینه حضور شرکت‌های متعدد توانمند و متخص در نمایشگاه صنعت ساختمان مهیا شود.

مجابی گفت: در برپایی نمایشگاه صنعت ساختمان به دنبال درآمدزایی نیستیم و معرفی صنایع فعال و ترویج مردم در استفاده از مصالح مرغوب و استاندارد، رعایت مقررات ملی ساختمان رویکرد مهم سازمان در برپایی این نمایشگاه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *