سازه های سبک
داستان تولد سازه های سبک قسمت دوم
آگوست 16, 2017
بازسازی ساختمان های قدیمی قسمت سوم
سازه های سبک در سیستم قاب فولادی قسمت یک
آگوست 19, 2017
Show all

داستان تولد سازه های سبک قسمت سوم

سازه های سبک

داستان تولد سازه های سبک قسمت سوم

داستان تولد سازه های سبک قسمت سوم ، به بررسی کف ساختمان در سازه های سبک می پردازیم که شامل دو قسمت دیوارهای تر و دیوارهای خشک می باشد .

داستان تولد سازه های سبک قسمت سوم

بررسی دیوارهای تر

داستان تولد سازه های سبک قسمت سوم در این بخش به معایب دیوارهای تر می پردازیم که وزن بالا و در نتیجه نیاز به فونداسیون و سازه قوی وعدم مقاومت در برابر زلزله واحتمال ریزش و افزایش خسارت جانی و مالی و سرعت پایین ساخت و ساز و ضایعات و پرتی مصالح مورد استفاده و ایجاد آلودگی محیط با تولید گرد و خاک و داشتن عدم کنترل کیفیت مناسب مصالح متصل کننده در زمان ساخت و ضعف اتصالات .

بررسی دیوارهای خشک

در دیوارهای خشک ، امکان طراحی انعطاف پذیر، سبک بودن ، دوستدار محیط زیست از جهت تولید نکردن گرد و خاک ، سرعت در نصب اجزا ، مقرون به صرفه بودن به دلیل داشتن دوام و حمل ونقل آسان و ایمنی در برابر زلزله باز هم به دلیل سبکی سازه ها و نگهدارنده های مناسب آن .

سیاست های مختلف برای دیوارها ، کف ها ، در و پنجره ها و سقف ها در ساختمان سازی

پوشش دیوارها

در پوشش دیوارهای داخلی بعد از قرار دادن عایق صوتی و حرارتی در دیوار از پوشش پانل های گچی به ضخامت 15mm استفاده می شود .

در پوشش دیوارهای خارجی ، ابتدا از یک لایه تخته سه لایه استفاده می شود که روی آن کلیه نماهای درخواستی مشتری قابل اجرا می باشد .

پوشش سقف ها

سقف در این ساختمان ها با دو نوع شیبدار و تخت اعمال می شود .

در سقف های تخت در اولین مرحله بارگذاری  تخته سه لایه 15mm روی تیرآهن سقف انجام می شود و سپس ملات شیب بندی و لایه ایزوگام اجرا می شود .

در این مرحله بنابر کاربری سقف بنابر تردد آن می توان ملات شیب بندی و ایزوکام روی تخته را حذف کنیم .

در این نوع سقف ها از ورق های سینوسی روی تیرآهن سقف ها ، مش بندی و بتن ریزی به ضخامت 8cm

در سقف های شیب دار بعد از اجرای تخته سه لایه روی سازه و بکارگیری ساندویچ پانل ها و استفاده از ورق های فلزی و یا استفاده از سفال های رنکی بر روی سازه

پوشش کف ها

در پوشش کف طبقه همکف از یک دال بتنی به ضخامت 10cm و سپس اجرای سرامیک و کفپوش ها.

در کف طبقات ، بعد از نصب تیرهای طبقه شروع به نصب تخته سه لایه 15mm وگذاشتن کفپوش و سرامیک ونصب عایق های صوتی و حرارتی بین طبقات و استفاده از ورق های سینوسی روی تیرآهن سقف ها ، مش بندی و بتن ریزی به ضخامت 8cm

پوشش در و پنجره ها

در پوشش در و پنجره ها هیج محدودیتی وجود نداشته ومیتوان از upvc ، pvc ، آلومینیوم ، چوب با شیشه های دوجداره و تک جداره استفاده کرد .

درپایان این مفاله به بررسی سیستم اجرا ساختمانی سازه های سبک ازشرکت پناه گستران طاها که پیشرو در ارائه سازه های سبک ، سازه lsf ، ویلای پیش ساخته و بازسازی

ساختمان های قدیمی می باشد ما را همراهی کنید .

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *