اضافه بنا و چالش های آن
می 12, 2019
پروانه اضافه طبقه ساختمان
ژوئن 29, 2019
Show all

تهران شهر بدون خاطره

#تهران شهریست که با حداکثر مناطق #قدیم ساخت شناخته می شود و تمامی این مناطق در مرکز این #شهر واقع شده است، اما در این مناطق #خانه‌های_قدیمی زیادی وجود دارد که دیگر قابل #سکونت نیستند و بسیاری از آنها تخلیه یا به #انبار‌ تبدیل شده‌اند، البته حالت سومی هم وجود دارد و آن این است که این خانه‌ها به دلیل #اجاره_ارزان‌ تر نسبت به دیگر #اماکن، به #کارگاه تبدیل شده‌اند و در برخی از آنها علی‌الرغم تاکید به #تخلیه، #مستاجران آن‌ها حاضر به تخلیه کردن نیستند.
تهران خالی از سکنه با خانه های در شرف ریزشش معادل 21 درصد از مساحتش نیز ناپایدار است به این مفهوم که #ساختمان های این شهر از اصول و ضوابط #مهندسی پیروی نکرده است. بطورکلی از مجموع 34 هزار #بلوک شهری در #شهر_تهران چهار هزار و 990 بلوک که شامل 200 هزار پلاک به نوعی #بافت_فرسوده محسوب می شود. با این حال #قیمت_روز_مسکن در #پایتخت روند صعودی خود را با سرعت هر چه تمام طی می کند تا سوداگران حیطه ی #مسکن و #شهرسازی همچنان از آب گل آلود ماهی گیری کنند. 🔹آیا تاکنون از محل زندگی خود به شهر، روستا یا کشوری دیگر #مهاجرت داشته‌اید؟
🔹آیا #مهاجرت_معکوس داشته‌اید؟
🔹از کجا به کجا نقل مکان کرده‌اید و به چه علتی؟ 🔴تصویر خانه در حال ریزش در #منطقه_12 تهران و تصویر #آبشار #سنگده در #مازندران🔴

سازه lsf

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *